• Halloween na našej škole

• Vo štvrtok 27.10. 2022 sa aj na našej škole uskutoční HALLOWEENsky deň.

Čo to znamená? Zajtrajší deň si spríjemníme maskami.

Takže: Zajtra všetci povinne prídeme v strašidelných oblekoch, rovnako ako môžeme prísť zmaľovaní na nepoznanie a spoločne sa budeme trošku báť!

• Naša škola sledovala najvýznamnejší astronomický úkaz tohto roka

• Na Slovensku bolo možné od asi 11. hodiny do asi 13:30 hod sledovať čiastočné zatmenie Slnka. Išlo o najvýznamnejší astronomický úkaz v tomto roku.

Keďže sme mali dnes nádhernú jasnú oblohu a krásne jesenné slniečko na nás nádherne svietilo, veľká časť našej školy si bola overiť, či nám astronómovia (čiastočne aj meteorológovia a média ako také) hovoria pravdu. :-) Overili sme túto tézu. Zistili sme, že sa nemýlili.  Zrak sme si poctivo ochánili tmavým zváračským sklíčkom a pozorovali sme ako je Slniečko trošku odhryznuté.

• Hovorme o jedle

• Tento týždeň bol bohatý na rôzne aktivity, ktorými sme si spestrili život na našej škole.

Okrem iného sme hovorili o jedle!

V rámci celoslovenského projektu sme sa zapojili do dvoch tém:

1. Mlieko a mliečne výrobky od slovenských kravičiek
            2. Zelenina, ovocie, orechy z našich sadov

V rámci tejto akcie sa zapojili aj do viacerých súťaží. To ako sme sa tento týždeň mali, uvidíte v priebehu najbližších dní.

Ďakujeme všetkým zúčastneným - žiakom, vedeniu školy a učiteľom, p. družinárkam, školníkom aj pani upratovačkám, ktoré mali vďaka nám v týchto dňoch o niečo viac práce.

V neposlednom rade veľké Ďakujem patrí aj rodičom, ktorí vo veľkej miere pomáhali svojim deťom - našim žiakom s prípravou kadejakých maškŕt, ktorými sme sa ponúkali.

Okrem iného, chceme poďakovať aj FARME MAJCICHOV, ktorá nám poskytla materiálne zabezpečenie, ktoré nám pomohlo zrealizovať niektoré z aktivít a mohli sme ochutnať z ich mliečnych výrobkov. Boli veľmi chutné! ĎAKUJEME! ( https://farma.sk/ )

• SUIT-UP DEŇ - Vyparádili sme sa!

• Do fotogalérie bol pridaný nový album SUIT-UP DEŇ - Vyparádili sme sa!

Naša škola sa obliekla do slávnostného. Z dievčat sa stali krásne dámy a s pánov elegantní gentlemani. Na pár hodín sme vymenili naše bežné/každodenné oblečenie a obliekli sme sa do formálneho alebo spoločenského odevu - jednoducho do "gala". Zapojila sa väčšina z nás - či žiaci, či učitelia. Všetkým Vám ĎAKUJEME za spoluúčasť. Veríme, že sa Vám to aspoň trošku páčilo, že ste sa cítili výnimočnejšie než iný deň a budete sa tešiť na čas, kedy si takýto deň opäť zopakujeme.

Žiacky parlament.

• Cvičí cela škola

• V stredu 12. októbra nám cez prestávku cvičila celá škola!

Bola to zábava. Spoločne sme sa stretli na školskom dvore pred pavilónom B počas veľkej prestávky a zabávali sme sa. Niektorí cvičili, niektorí skôr tancoval, každpádne nám bolo super. Zapojili sa takmer všetci, dokonca sa zapojili aj deti z Materskej školy, ktoré ešte pokračovali v cvičení aj počas vyučovania.

Ďakujeme p. uč. Valentovej, ktorá túto skvelú akciu zorganizovala a tešíme sa, že si to niekedy zopakujeme.

• Cvičí celá škola

• V stredu, 12.10. cez veľkú prestávku bude cvičiť celá škola!

Spoločne sa stretneme na školskom dvore pred pavilónom B počas veľkej prestávky.

Všetci sa prezujeme, prípadne oblečieme a povinne sa vyzbrojíme dobrou náladou.

Účasť povinná :-)

• Tento týždeň bude plný aktivít "Hovorme o jedle"

Dobrý deň! Ahojte!

Tento týždeň nám začína celoslovenská aktivita Hovorme o jedle.

V rámci tejto akcie sa zapojíme do viacerých súťaží.

Okrem toho si spestríme vyučovanie rôznymi aktivitami.

V tejto súvislosti by sme Vás žiakov a Vás milí rodičia, chceli poprosiť o pomoc.

Streda by na našej škole patrila zeleninovo-ovocnému, prípadne orechovému občerstveniu.

Prosíme, aby si žiaci na tento deň priniesli nakrájané ovocie, zeleninu, prípadne nejaký ovocný, zeleninový alebo orechový koláčik. Skrátka niečo, s čím by sa mohli občerstviť, ponúkať spolužiakov v rámci triedy počas celého dňa.

Piatok by sme si urobili mliečny deň.

V tento deň by sme prosili, aby si žiaci v tento deň doniesli nejaké maškrty (nemusia byť sladké, ale môžu), ktoré sú vyrobené z mlieka. Fantázii sa medze nekladú. Môžu to byť čokoládky, tvarohové koláče, syrové pagáčiky alebo čokoľvek, čo Vás napadne. Opäť by sme boli radi, keby sa žiaci týmito pochúťkami v rámci svojej triedy vzájomne ponúkali a spoločne ochutnali rozličné výrobky - či už domáceho pôvodu alebo tie kúpené.

Ďakujeme, že sa s nami spolupodieľate na vytvorení spestreného výchovno-vzdelávacieho procesu. :-)

P.S.: Nezabudnite ŠTVRTOK náš žiacky parlament pripravil SUIT-UP DEŇ, kedy by sme si okrem hovorenia o jedle spestrili vyučovanie tým, že budeme oblečení v najkrajšom - tzv. "sviatočnom" oblečení. (piataci a šiestaci idú na výlet - tak tí radšej v športovom) - viac na plagáte - kuk na dávnejšie Novinky